Firma Apple od pewnego czasu intensywnie pracuje nad powiększeniem katalogu filmów i seriali dostępnych do obejrzenia za pośrednictwem usługi Apple Music. Niedawno nabyła ona prawa do dwóch kolejnych tytułów: „Wolfwalkers" i „The Elephant Queen".

Pierwszy z nich będzie pełnometrażowym filmem animowanym stworzonym przez irlandzkie studio Cartoon Saloon, znane między innymi za sprawą nominowanych do Oskara animacji „Żywiciel", „Sekrety Morza" i „Sekret księgi z Kells". „Wolfwalkers" opowiadać będzie o Robyn, córce łowcy wilków, która wyrusza wraz z ojcem do Irlandii, gdzie zaprzyjaźnia się z dziką dziewczynką o imieniu Mebh. Film wyreżyserowali Tommy Moore i Ross Stweart (pierwszy był reżyserem „Sekretów Morza" i „Sekretu księgi z Kells", drugi był ich dyrektorem artystycznym) a scenariusz napisał Will Collins (scenarzysta „Sekretów Morza").

„The Elephant Queen" jest natomiast przyrodniczym dokumentem opowiadającym o stadzie słoni dowodzonym przez samicę o imieniu Athena, które w obliczu suszy wyrusza na poszukiwanie nowego miejsca do życia. Jego autorzy, Victoria Stone i Mark Deeble, spędzili ponad cztery lata podążając za stadem i obserwując, jak dowodzi nim tytułowa „królowa". Narratorem filmu jest Chiwetel Ejiofor - aktor znany z takich filmów jak „Zniewolony: 12 Years a Slave", „Doktor Strange" i „Niewidoczni".

Żaden z dwóch filmów nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Najprawdopodobniej oba będą dostępne do obejrzenia w usłudze Apple Music. Niewykluczone jednak, że tak jak miało to miejsce w przypadku filmu dokumentalnego „Songwriter", Apple zdecyduje się też wyświetlić je w wybranych kinach.

Źródło: Deadline