Microsoft oficjalnie poinformował o wprowadzeniu funkcji nagrywania rozmów do nowej wersji komunikatora Skype dla systemu macOS oraz iOS.

Funkcja nagrywania rozmów umożliwia zarejestrowanie obrazu, jak i dźwięku. Wszystkie pliki będą przechowywane w chmurze przez 30 dni. Oczywiście nagrania można z łatwością udostępnić lub pobrać na dysk. Microsoft dba o prywatność użytkowników Skype’a, dlatego każdy uczestnik rozmowy zostanie powiadomiony o tym, że jest nagrywany.

Zarówno w wersji na komputery, jak i urządzenia mobilne nagrywanie można rozpocząć klikając na ikonkę plusa, która znajduje się w dolnym rogu ekranu. W momencie włączenia funkcji w górnej części ekranu pojawi się powiadomienie o nagrywaniu.

Funkcja nagrywania rozmów jest już dostępna w najnowszej wersji Skype’a na macOS i iOS. Co ciekawe opcji nagrywania jako jedyny nie dostał Windows 10. Microsoft zapewnia jednak, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie.

Źródło: MacRumors, Microsoft


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.