W serwisie eBay pojawiła się aukcja, której przedmiotem jest P prototyp pierwszego modelu iPhone'a, który swoją premierę miał w 2007 roku. Najwyższa oferta za ten przedmiot wynosi obecnie 12,5 tysiąca dolarów (stan na 29.08, godz. 16:30).

Sprzedawca tego urządzenia pochodzi z miasta Portland w stanie Oregon. Miasto to nie ma zbyt wiele wspólnego z firmą Apple, ale oznaczenia i inne szczegóły świadczyć mogą o autentyczności prototypu.

Sprzedawca twierdzi, że egzemplarz pochodzi z 2006 roku i wykonany został ręcznie w Cupertino. Urządzenie waży 144,5 grama, a waga seryjnego modelu to 135 gramów.

Z tyłu iPhone'a znajduje się oznaczenie wersji - 1.1.1, a także lista pasm sygnału radiowego, z którymi prawdopodobnie kompatybilne jest to urządzenie. Co więcej, w urządzeniu znajduje się inna niż w przypadku seryjnych modeli bateria oraz inny moduł Wi-Fi.

Urządzenie to wystawione było na aukcji w 2015 roku, ale z jakiegoś powodu nie zostało sprzedane. Najwyższa oferta opiewała wtedy na ponad 60 tysięcy dolarów.

Źródła: 9to5mac, eBay