Według francuskiej stacji radiowej, tegoroczna konferencja Apple ma odbyć się już 12 września. W ostatnich dniach pojawiło się w związku z tym wiele doniesień na temat nowych modeli iPhone'ów. Swoimi przewidywaniami podzielił się także Ming-Chi Kuo.

Kuo podziela po części zdanie francuskich radiowców. Według niego prezentacja również przypadnie na drugi tydzień września. Nie zgadza się za to z doniesieniami dziennikarzy z Economic Daily News. Uważa on, że nowe iPhone'y nie będą oferować wsparcia dla stylusa Apple Pencil.

Analityk twierdzi, że dwa modele iPhone'ów z ekranami OLED dostępne będą w sprzedaży jeszcze we wrześniu. Nowy smartfon z ekranem LCD pojawi się nieco później. Wynikać ma to harmonogramu produkcji.

Dwa większe modele, czyli ten 6,5 calowym wyświetlaczem OLED oraz ten z 6,1 calowym wyświetlaczem LCD oferowane będą w wariantach obsługujących jedną jak i dwie karty SIM. Najmniejszy, tzw. następca „X” nie będzie dostępny w wersji dual SIM.

iPhone 2018

Kuo zaprezentował także przewidywane specyfikacje techniczne wszystkich trzech urządzeń. Znaleźć w nich można informację m.in. o pojemnościach baterii, rozdzielczościach ekranów, pojemnościach pamięci RAM, aparatach fotograficznych oraz przewidywanych cenach i koszcie części potrzebnych do montażu poszczególnych modeli. Informacje te sugerują, że model z ekranem LCD będzie teoretycznie najgorzej wyposażonym urządzeniem.

Co ciekawe, analityk sądzi, że sprzedaż najtańszych modeli stanowić będzie 50-55% wszystkich nowych modeli pod koniec tego roku i 65-70% w pierwszej połowie 2019 roku.

Źródło: MacRumors