Moim wielkim marzeniem jest, żeby Amazon zaoferował polskim klientom swoją usługę Amazon Prime w pełnym wymiarze. Jest to niemal jedyna rzecz jakiej mi brakuje podczas zakupów w sklepie amerykańskiego giganta.

Tymczasem Allegro dziś o godzinie 12:00 zaprezentuje usługę Allegro Smart. Dzięki niej klienci będą mogli zamawiać produkty z oferty firmy bez konieczności płacenia za wysyłkę. Limit przesyłek został ustalony na 365 paczek (w ciągu roku). Kosz takiej usługi to 49 złotych rocznie. Prawdopodobnie „promocja” będzie dotyczyła jedynie przesyłek dostarczanych na przykład do paczkomatów, jednak mimo to oferta wydaje się bardzo atrakcyjna z perspektywy klienta.

Nowa usługa to w pewnym stopniu dość ograniczony odpowiednik Amazon Prime, jednak bardzo dobrze, że firma zdecydowała się wprowadzić takie rozwiązanie. Czasem dokonuję zakupów na Allegro i z chęcią skorzystam ze wspomnianej wyżej opcji.

Być może to nie jedyna nowość jaką wprowadzi Allegro. O innych zmianach będziemy Was informować.

Pozostaje też pytanie, czy ruch ze strony Allegro nie jest cichą zapowiedzią działań skierowanych do polskich klientów ze strony Amazona?

Warto też przypomnieć, że Allegro pracuje nad wdrożeniem do swojego serwisu płatności Apple Pay.

Źródło: iMagazine