Funkcja, która została po cichu wycofana wraz z pierwszą betą macOS Mojave oficjalnie znika z systemu. Od wtorku Apple rozsyła powiadomienia, w których informuje, że wsparcie zakończy się wraz z aktualizacją do nadchodzącej wersji systemu.

Zdalnie na moim Macu (Back to My Mac) pozwala na zdalną, jak sama nazwa wskazuje, kontrolę nad innymi komputerami Mac. Po włączeniu funkcji w ustawieniach iCloud można uzyskać dostęp do plików z innych komputerów. Funkcja pozwala także na streamowanie ekranu i sterowanie maszynami poprzez sieć.

Rozesłanie komunikatu do konsumentów rozwiewa potencjalne wątpliwości, czy funkcja nie została wycofana czasowo. Zmiana zdecydowanie wpłynie na wszystkich, którzy posiadają więcej niż jeden komputer z macOS. Apple sugeruje, że wymiana plików między komputerami wciąż może się odbywać przy pomocy iCloud Drive. Najbardziej dotkliwe jest jednak wycofanie zdalnego sterowania ekranem. Drugie, oficjalne narzędzie Apple służące do takich działań - Apple Remote Desktop kosztuje w App Store 379,99 zł.

Źródło: MacRumors


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.