Kilka miesięcy temu informowaliśmy Was, że Ikea zapowiedziała wprowadzenie do swojej oferty głośników z linii Eneby. Urządzenia powstały we współpracy z Sonosem.

Głośniki zostały zaprojektowane w stylu skandynawskim. Sprzęty można umieścić na stole, powiesić na ścianie lub nałożyć je na specjalne stojaki. Klient może wybrać jeden z dwóch rozmiarów - 8 calowy lub 12 calowy głośnik. Mniejsze urządzenie jest kompatybilne z zewnętrzną baterią oraz ma uchwyt ułatwiający jego przenoszenie.

Ikea głośnik Eneby

Całość została wykonana z tworzywa sztucznego, na przedniej stronie urządzeń znajduje się „siatkowy” panel wykonany z poliestru, który można zdjąć oraz pokrętło służące do regulacji niskich i wysokich częstotliwości oraz głośności.

Ikea głośnik Eneby

Dzięki 3,5 mm wejściu audio, które znajduje się z tyłu głośników można podpiąć zewnętrzne źródło dźwięku. Warto wspomnieć, że do jednego głośnika można podłączyć bezprzewodowo, aż osiem urządzeń, dzięki czemu osoby, które chciałby puścić swoją muzykę nie będą musiały odłączać sprzętu znajomego.

Ikea głośnik Eneby

8-calowy głośnik wyceniono na 299 złotych, natomiast 12-calowa wersja kosztuje 399 złotych. Dodatkowo zainteresowane osoby mogą dokupić stojak w cenie 30 złotych oraz przenośną baterię, której cena wynosi 79 złotych.