Na niespełna dwa dni przed premierą Samsunga Galaxy Note 9 zostały opublikowane zdjęcia i przewidywana specyfikacja. Wygląda na to, że Koreańczycy nie zaskoczą nas niczym szczególnym podczas prezentacji.

Big b9542e2a fc62 43e4 897b eab706ec9024

Samsung Galaxy Note 9 zostanie oficjalnie zaprezentowany 9 sierpnia, jednak już teraz do sieci trafiło sporo informacji na jego temat. Przypadkowy (lub nie) wyciek filmu promocyjnego zdradził nam sporo szczegółów na jego temat.

Przewidywana specyfikacja Galaxy Note 9:

  • ekran: Super AMOLED 6,4 cala
  • rozdzielczość: 2960 x 1440 px
  • procesor: Exynos 9810
  • pamięć RAM: 6GB
  • aparat główny: 12 Mpix f/1.5-f/2.4 + 12 Mpix f/2.4
  • bateria: 4000 mAh
  • waga: 202 g

Nowy smartfon swoim wyglądem będzie nawiązywał do poprzednika, ale pod obudową znajdą się podzespoły znane chociażby z Samsunga Galaxy S9 Plus. W nowym modelu ma pojawić się rysik S-Pen, który wykryje 4096 poziomów nacisku podobnie, jak w przypadku rysika do Samsunga Galaxy Tab S4. Kolorystyka S-Pen ma pokrywać się z wyglądem urządzenia.

Aparat w Note 9 jest niemal żywcem wyjęty z modelu S9 Plus. Samsung pewnie trochę ulepszy jego oprogramowanie, co powinno przełożyć się na lepszą jakość zdjęć. Smartfon nie będzie potrzebował już podstawki DeX. Do działania wystarczy przejściówka i kabel HDMI. Jestem ciekawy jak telefon będzie radził sobie z nadmiernym przegrzewaniem.

Wszystko wskazuje na to, że Samsung zastosuje akumulator o pojemności 4000 mAh. Koreańczycy wyciągnęli wnioski po wpadce z Galaxy Note 7, więc tym razem powinniśmy dostać sprawdzoną konstrukcję pozbawioną wad.

Podczas premiery 9 sierpnia powinniśmy poznać oficjalne, polskie ceny urządzenia, które na ten moment nie są jeszcze znane.Wygląda na to, że Samsung nie wprowadzi żadnych rewolucji w biznesowym telefonie. Szykuje się kolejny solidny model, który będzie nieco lepszy od swojego poprzednika.

Źródło: AndroidAuthority, WinFuture