Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) ujawniło wyniki swoich badań dotyczące sprzedaży iPhonów w drugim kwartale tego roku w Stanach Zjednoczonych. Wg tej organizacji liderem sprzedaży został iPhone 8 Plus który zgarnął 24% iphonowego rynku.

Na drugiem miejscu uplasował się model X z 17% a podium zamknęła „zwykła” 8-ka z wynikiem na poziomie 13%. Tym samym najnowsza (jeszcze) linia modelowa stanowi 54% ogólnej sprzedaży iPhonów w USA. Starszym smatfonom przypadło 46% rynku, ale warto zauważyć że sprzedaż iPhona 7 jest ciągle wyższa od jego następcy.

Podano też dane na temat iPadów, z których wynika z nich że najlepiej sprzedają się najtańsze iPady osiągając 31% , ale po piętach depcze im 10,5 calowy Pro. Sumarycznie linia Pro zgarnęła 40%, zauważono też wyraźny wzrost udziałów iPada 4 Mini, który osiągnął 18%.

Do wyników tego badania należy podchodzić jednak ostrożnie, osiągnięto go na podstawie ankiet obejmujących grupę tylko 500 klientów, więc margines błędu może być w tym wypadku dość spory.

Źródło: MacRumors