Firma Samsung opublikowała nową reklamę smartfonów serii Galaxy S9. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że koreańska firma znów naśmiewa się z iPhone'ów.

Reklama przedstawia scenę w salonie Apple Store, w którym znajduje się, nie Genius, a „Ingenius Bar”. W rozmowie z pracownikiem salonu klientka stwierdza, że iPhone X nie jest smartfonem, który charakteryzuje się najszybszym transferem pobierania danych na rynku. Sprzedawca stwierdza, że X jest szybszy niż iPhone 8. Następnie pada zdanie, w którym klientka stwierdza, że Galaxy S9 jest szybszy. Dodaje też, że do tej pory myślała, iż X to smartfon przyszłości. Pracownik salonu nie wie co odpowiedzieć i na tym kończy się reklama.

Na stronie Samsunga opublikowane zostały wyniki testów dotyczących prędkości pobierania danych przez te urządzenia. Z testów wykonanych za pomocą aplikacji Ookla wynika, że Galaxy S9 był średnio o 37% szybszy niż iPhone X i o 43% szybszy niż iPhone 8.

iPhone X, w zależności od modelu, wyposażony jest w modem Snapdragon X16 lub XMM7480 LTE produkowany przez firmę Intel. Smartfony Samsunga korzystają z modemu Snapdragon X20, który teoretycznie, i jak się okazuje praktycznie, charakteryzuje się szybszym transferem danych.

Źródło: MacRumors, Samsung