Firma Apple ogłosiła wcozraj uruchomienie funduszu inwestycyjnego o wartości 300 milionów dolarów, którego celem jest wdrożenie rozwiązań, które pozwolą dostawcom z Chin za korzystanie z odnawialnych źródeł energii.

Poza Apple, w projekt zaangażowanych jest jeszcze 10 innych firm. Kwota, o której wspomniano wyżej zasili konto funduszu o nazwie China Clean Energy Fund w ciągu czterech lat i przeznaczona zostanie na inwestycje, które generować będą energię odnawialną o mocy ponad jednego gigawata.

Fundusz zarządzany będzie przez należącą do Deutsche Banku Grupę DWS Group, która specjalizuje się zarządzaniu inwestycjami, których celem jest zrównoważony rozwój.

Firmy, które zaangażowały się w projekt to: Catcher Technology, Compal Electronics, Corning Incorporated, Golden Arrow, Jabil, Luxshare-ICT, Pegatron, Solway, Sunway Communication i Wistron.

Warto przypomnieć, że wszystkie obiekty firmy Apple zasilane są w 100-procentach energią ze źródeł odnawialnych.

Aby osiągnąć ten cel, na całym świecie zbudowane zostały między innymi elektrownie wiatrowe i farmy solarne, które zasilają infrastrukturę firmy z Cupertino. Łącznie generują one energię o mocy ponad 620 gigawatów.

Źródło: MacRumors za Apple