W iOS 11 w wersji 11.3 pojawił się niewielki błąd powodujący zawieszanie się i zamknięcie aplikacji Wiadomości, WhatsApp i Facebook Messengera po wpisaniu wprowadzeniu emoji z flagą Republiki Chińskiej, czyli Tajwanu. I choć Apple rozwiązało ten problem w najnowszej wersji (11.4.1), to jednak jego wystąpienie nie jest do końca przypadkowe.

Big 47caad00 7fb9 4250 a243 c1e2e013e13d

Okazuje się, że przy ustawieniu rejonu i języka systemu na Chiński, iOS usuwa emoji z flagą Tajwanu po jej wprowadzeniu we wspomnianych aplikacjach. Zawieszanie się tych programów powodowały błędy w kodzie funkcji usuwającej flagę tej Republiki Chińskiej, którą kontynentalne i wielkie komunistyczne Chiny (czyli Chińska Republika Ludowa) uważa jedynie za zbuntowaną prowincję, a nie za niepodległe państwo.

Najwyraźniej Apple dodało funkcję usuwającą flagę Tajwanu przy wspomnianych ustawieniach systemu po to, by przypodobać się komunistycznym władzom Chińskiej Republiki Ludowej, która jest dla tej firmy jednym z ważniejszych rynków.

Jeśli faktycznie jest tak, jak twierdzi 9To5Mac, to Apple kolejny raz daje przykład swojej hipokryzji. Z jednej strony firma wiele mówi i angażuje się w różne działania na rzecz praw człowieka, z drugiej najwyraźniej kolejny raz podejmuje kontrowersyjne działania, by przypodobać się władzom CHRL.

Źródło: 9To5Mac