Użytkownicy urządzeń z systemem iOS raczej nie mogą narzekać na zbyt mały wybór kompatybilnych klawiatur bezprzewodowych. Już niedługo do sprzedaży trafi kolejne akcesorium tego typu, wyróżniające się na tle konkurencji zarówno wyglądem jak i konstrukcją.

Big a963255a 1b0b 42d8 80d2 6cc533f1a42c

Rymek będzie mechaniczną klawiaturą stylizowaną na maszynę do pisania z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Podstawowa wersja zostanie wyposażona w przełączniki Gateron Blue, natomiast droższy wariant pozwoli wybrać między Cherry MX Blue i Brown. Do komunikacji z innymi urządzeniami będzie ona wykorzystywać Bluetooth (z opcją sparowania z trzema różnymi urządzeniami korzystającymi z systemów iOS, macOS, Windows lub Android) lub złącze Micro USB. Na wyposażeniu klawiatury znajdziemy też pokrętło służące do sterowanie głośnością, podstawkę pod smartfon lub tablet oraz opcjonalne podświetlenie klawiszy (z siedmioma różnymi trybami działania oraz regulacją jasności i prędkości). Wbudowany akumulator o pojemność 2000 mAh według zapewnień twórców wystarczy na 50 godzin pracy (lub 8 godzin przy włączonym pełnym podświetleniu). Klawiatura Rymek będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym). Użytkownicy będą mogli też dokupić dodatkowe zestawy klawiszy, dostępne w dwóch kolorach (brązowym i pomarańczowym) z oznaczeniami właściwymi dla systemów Windows lub macOS.

Standardowa wersja klawiatury Rymek będzie kosztować 199 USD, natomiast wariant z przełącznikami Cherry MX wyceniono na 229 USD. Obecnie istnieje jednak możliwość zamówienia ich za pośrednictwem platformy Indiegogo, gdzie kosztują odpowiednio 99 i 119 USD. Według autorów projektu pierwsze egzemplarze trafią do nabywców w sierpniu 2018 roku.