Firma Belkin zaprezentowała powerbank Boost Charge, który będzie dysponował pojemnością 10 000 mAh. Małą nowością jest wprowadzenie do urządzenia portu Lightning, który umożliwi naładowanie powerbanka za pomocą kabla dołączanego do iPhone’ów i iPadów.

Powerbank Belkina może być ciekawą propozycją dla osób intensywnie korzystających ze swoich smartfonów czy tabletów. Pojemność 10 000 mAh w modelu Boost Charge powinna być wystarczająca do naładowania urządzenia kilka razy. Powerbank ważący 240 gramów na wyposażeniu będzie miał dwa porty USB-A i jedno Lightning. Niestety, ale Belkin w zestawie nie dodaje kabla, więc będzie konieczne dokupienie nowego przewodu, bądź wykorzystanie tego z iPhone’a lub iPada. Nowy powerbank ma wspierać technologię szybkiego ładowania, jednak producent wskazuje, że prędkość może być uzależniona od konkretnego modelu.

Belkin Boost Charge został wyceniony na 59,99 dolarów. Powerbank do oficjalnej sprzedaży trafi w sierpniu, ale już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na stronie producenta.

Źródło: 9To5Mac, Belkin