Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. W poniższym artykule znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w czerwcu 2018 roku.

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved przenosi nas na wyspę pełną prehistorycznych stworzeń, gdzie musimy walczyć o przetrwanie, zbierając surowce, wytwarzając przedmioty, stawiając budynki i oswajając dzikie bestie. Mimo iż gra oferuje opcjonalny tryb dla jednego gracza, to jednak najlepiej sprawdza się w trybie multiplayer, gdzie gracze mogą formować rywalizujące ze sobą plemiona. W odróżnieniu od pierwowzoru znanego z konsol i komputerów PC, wersja dla iOS dostępna jest do pobrania za darmo, lecz oferuje mikropłatności.

Pobierz ARK: Survival Evolved

Six Ages: Ride Like the Wind

Six Ages to prequel gry King of Dragon Pass, wydanej pierwotnie w 1999 roku na komputery PC i Mac (w 2011 doczekała się ona również wersji dla iOS). Podobnie jak poprzedniczka łączy ona w sobie elementy interaktywnej opowieści z rozbudowaną grą strategiczną. Wcielamy się w niej w przywódcę jednego z klanów zamieszkujących fantastyczną krainę Glorantha.

Pobierz Six Ages

Darkness Rises

Darkness Rises to azjatyckie action RPG, wyraźnie inspirowane takimi hitami jak Dark Souls czy Bloodborne. Mimo iż gry tego typu zwykle niespecjalnie sprawdzają się na urządzeniach z ekranem dotykowym, to jednak twórcom tego tytułu udało się całkiem nieźle przystosować go do specyfiki platformy. Z jednej strony mamy tu więc bardzo proste i wygodne sterowanie, dzięki któremu brak pada nie doskwiera zbyt mocno, z drugiej zaś całkiem przyjemny system walki, który wymaga od gracza czegoś więcej niż bezmyślnego stukania w ekran (chociaż rzecz jasna nadal daleko mu do konsolowych przedstawicieli tego samego gatunku). Oprawa graficzna gry również stoi na całkiem przyzwoitym poziomie. Jako iż Darkness Rises jest grą typu freemium, znajdziemy tu opcjonalne mikropłatności, jednak nie są one specjalnie nachalne.

Pobierz Darkness Rises

Istanbul: Digital Edition

Istanbul to cyfrowa adaptacja wielokrotnie nagradzanej planszówki o tym samym tytule, pozwalająca graczom wcielić się w kupców handlujących na stambulskim bazarze. Celem gry jest zdobycie pięciu rubinów zanim zrobią to inni. By tego dokonać musimy umiejętnie planować trasę, którą będziemy przemieszczać się po bazarze (nie zaszkodzi też odrobina szczęścia). Istanbul pozwala nam zmierzyć się zarówno z żywymi przeciwnikami (przez internet lub przy jednym urządzeniu) jak i sztuczną inteligencją o trzech stopniach trudności.

Pobierz Istanbul

Card Quest

Card Quest to gra utrzymana w stylistyce retro, łącząca w sobie cechy klasycznych gier cRPG z lat 80 i kolekcjonerskich karcianek. Podczas gry wcielamy się w wojownika, maga lub łotra, przemierzającego podziemia pełne wrogo nastawionych stworzeń. Walkę z przeciwnikami toczymy za pomocą kart, a skład naszej talii zależy od klasy, umiejętności i ekwipunku naszej postaci.

Pobierz Card Quest

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w czerwcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.