Wygląda na to, że czeka nas bardzo gorąca jesień. Apple właśnie zarejestrowało pięć nowych iPadów i komputerów Mac w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Euroazjatycka Komisja Gospodarcza z siedzibą w Moskwie wydaje certyfikaty, które umożliwiają Apple sprzedaż produktów na terenie Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu, a także Rosji. Serwis Consomac dotarł do informacji potwierdzających rejestrację nowych urządzeń.

Pięć nowych Maców widnieje pod skrótami A1931, A1932, A1988, A1989 i A1990. Ostatnie trzy skróty prawdopodobnie dotyczą 13-calowego i 15-calowego Macbooka Pro w wersji z Touchbarem, jak i standardową klawiaturą. Pierwsze dwa numery mogą wskazywać na 13-calowego Macbooka, który mógłby zastąpić kultowego Macbooka Air.

Nowe tablety otrzymały oznaczenia A1876, A2013, A1934, A1979, A2014. Ciężko wyczytać z nich jakiekolwiek informacje, ale najprawdopodobniej ujrzymy odświeżone wersje iPadów Pro wyposażonych w technologię Face ID. Co ciekawe nowe urządzenia mają mieć zainstalowane systemy macOS High Sierra i iOS 11. Może to wskazywać na to, że tablety, jak i komputery mogą trafić do sprzedaży przed oficjalną premierą nowych systemów operacyjnych.

Źródło: Consomac, MacRumors