Twórcy Instagrama wprowadzili do aplikacji nową funkcję, która powiadomi użytkownika o obejrzeniu wszystkich postów z ostatnich 48 godzin. W ten sposób wiele osób będzie mogło być na bieżąco, bez konieczności ciągłego przewijania treści.

Jak wiadomo Instagram nie wyświetla zdjęć w kolejności chronologicznej, dlatego nie zawsze wiadomo czy wszystkie posty zostały już przejrzane. To z kolei powoduje, że kilka razy dziennie przewijamy często te same informacje od obserwowanych osób. Teraz po przeglądnięciu wszystkich postów z dwóch ostatnich dni na urządzeniach z iOS i Androidem pojawi się informacja, że jesteś na bieżąco z wyświetlanymi treściami.

Serwis TechCrunch twierdzi, że Instagram i Facebook testują także funkcję "Nie Przeszkadzać", która umożliwi wyłączenie powiadomień z mediów społecznościowych na co najmniej 30 minut. Warto wspomnieć, że podobna opcja jest dostępna w urządzeniach z iOS od dawna. W nadchodzącym iOS 12 z ekranu blokady będzie można jeszcze łatwiej zarządzać wszystkimi informacjami.