Ostatnie doniesienia sugerują, że zainteresowanie Apple Pay w Polsce, przerosło przewidywania przedstawicieli banków.

Zdaniem Jacka Uryniuka z portalu Cashless.pl, po pierwszym tygodniu z Apple Pay w Polsce korzystało nawet 200 tysięcy użytkowników. W tym momencie liczba ta pewnie jeszcze wzrosła. Warto jednak zwrócić uwagę, że część klientów ma konta w różnych bankach i są oni potencjalnie sztucznie uwzględnieni w tych statystykach.

Zdecydowanie najwięcej użytkowników Apple Pay jest w mBanku. Na drugim miejscu uplasował się BZ WBK, a ostatnia pozycja na podium potencjalnie przypadła PEKAO SA.

Warto zauważyć, że banki nie mogą podać dokładnych danych związanych z przyjęciem usługi. Jest to spowodowane umowami o poufności z Apple. Co ciekawe, kilka dni temu przedstawiciele PEKAO SA podali liczbę użytkowników.

Płatności mobilne Apple zadebiutują w PKO BP jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Natomiast w przypadku banku ING najbardziej prawdopodobnym terminem wdrożenia Apple Pay jest pierwszy kwartał przyszłego roku.

Dla porównania z Google Pay (wcześniej Android Pay) po półtora roku od wdrożenia, korzysta około 300 tysięcy klientów. Prawdopodobnie część użytkowników również się powtarza.

Źródło: Cashless.pl