DC Comics to obok Marvela jedno z największych amerykańskich wydawnictw komiksowych, posiadające prawa do takich postaci jak Batman, Joker, Superman czy Wonder Woman. Niedawno ogłosiło ono, że pracuje nad nową usługą i towarzyszącą jej aplikacją, która będzie dostępna m.in. na urządzeniach z iOS i tvOS.

DC Universe umożliwi użytkownikom czytanie cyfrowych wersji komiksów z katalogu DC oraz oglądanie filmów i seriali z ich bohaterami (wśród których nie zabraknie nowych tytułów, wyprodukowanych specjalnie na potrzeby DC Universe). Dodatkowo znajdziemy w niej również serwis informacyjny z wiadomościami ze świata DC, encyklopedię oraz sklep z unikatowymi gadżetami. Aplikacja ta będzie też pełnić rolę portalu społecznościowego dla fanów DC Comics, pozwalającego im nie tylko komunikować się ze sobą, ale też brać udział w różnego rodzaju konkursach z nagrodami.

Korzystanie z DC Universe będzie wymagało opłacania comiesięcznego abonamentu, którego wysokość nie została jeszcze ujawniona. Testy wersji beta rozpoczną się w sierpniu, natomiast premierę usługi i aplikacji zapowiedziano na jesień. Początkowo będą one dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak w przyszłości DC zamierza udostępnić je również w innych krajach.

Źródło: DC Comics


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple