Ostatnio pisaliśmy o tym, że firma TSCM rozpoczęła już produkcję procesorów, które znajdą się w tegorocznych modelach iPhone'ów. Ta tajwańska firma jest wyłącznym producentem czipów do smartfonów Apple od 2016 roku, czyli od czasu premiery iPhone'a 7. Jednak jak donosi serwis DigiTimes, firma Samsung chce powrócić do współpracy z Apple w tym zakresie i chciałaby produkować procesory do iPhone'ów, które zadebiutują w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że ostatnie czipy wyprodukowane przez Samsunga, które trafiły do iPhone'ów 6s były powodem niemałej afery. Apple dywersyfikowało wtedy dostawy procesorów A9. Drugim producentem była wspomniana już firma TSMC. Te produkowane przez tajwańską firmę były bardziej energooszczędne. Różnica zauważalna była nawet przy testach benchmarkowych.

Z pewnością nie działa to na korzyść Samsunga. Co więcej, firma TSMC nawiązała już wiele kontaktów z firmami, które wesprą ją w produkcji procesorów do dwóch kolejnych generacji smartfonów Apple. Z drugiej strony Apple może szukać alternatywnego dostawcy w celu zabezpieczenia swoich interesów, a koreańska firma dostarcza już inne komponenty do Apple, co ułatwić może rozmowy w tej sprawie.

Źródło: idownloadblog za digitimes