Na początku ubiegłego roku firma ESTI zapowiedziała nietypowe akcesorium, skierowane do osób chcących korzystać jednocześnie z systemów iOS i Android. Projekt ten napotkał jednak sporo problemów, a twórcy kilkukrotnie przesuwali przewidywaną datę premiery. Niedawno ogłosili oni jednak, że pierwsze egzemplarze trafią do nabywców już za kilka miesięcy.

Eye Smartcase to etui dla iPhone'a, będące jednocześnie w pełni funkcjonalnym smartfonem z systemem Android 8.1 Oreo, wyposażonym m.in. w ekran dotykowy o przekątnej 5,7 cala, 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia do 256 GB za pomocą karty microSD), dwa sloty na karty SIM, złącze USB-C, wyjście słuchawkowe 3.5 mm oraz baterię o pojemności 2800mAh z opcją ładowania bezprzewodowego (mogącą jednocześnie pełnić rolę powerbanku dla iPhone'a). Mimo tych wszystkich elementów etui będzie miało około 1,3 cm grubości - mniej niż niektóre pokrowce wyposażone jedynie w dodatkową baterię. Akcesorium ma być dostępne w wersjach dla modeli 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X.

Twórcy Eye Smartcase zakończyli niedawno zbiórkę funduszy na platformie Indiegogo, gdzie udało im się zebrać niemal siedmiokrotnie więcej niż potrzebowali na realizację projektu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, etui trafi do pierwszych nabywców już w październiku. Osoby zainteresowane tym akcesorium nadal mogą zamówić je w przedsprzedaży za pośrednictwem Indiegogo, w promocyjnej cenie 159 USD.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to pierwsza zbiórka funduszy na realizację tego projektu przeprowadzona przez firmę ESTI. W marcu 2017 roku rozpoczęła ona kampanię w serwisie Kickstarter, która również zakończyła się sporym sukcesem. Wtedy zapowiadano, że pierwsze egzemplarze urządzenia trafią do nabywców w sierpniu, jednak termin ten nie został dotrzymany. Osoby, które zamówiły etui podczas poprzedniej kampanii nadal nie otrzymały swoich egzemplarzy. W międzyczasie Apple zdążyło wypuścić nowe modele iPhone'a, a w Chinach pojawiły się pierwsze podróbki Eye Smartcase. Według oświadczenia wydanego niedawno przez ESTI, klienci, którzy zamówili wówczas etui dla modeli Plus, otrzymają je we wrześniu bieżącego roku, natomiast pozostali będą musieli poczekać przynajmniej miesiąc dłużej.