W ubiegły poniedziałek, podczas keynote otwierającego konferencję WWDC 18, Apple zaprezentowało nowe systemy operacyjne: macOS Mojave, iOS 12, tvOS 12 i watchOS 5. O nowościach, które te systemy przynoszą, rozmawiamy w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Weekly.

Rozmawiamy m.in. o tym, że iOS 12 jest systemem bardzo wydajnym (a przynajmniej jego pierwsza beta) i wspiera tak stare urządzenia, jak iPhone 5s, podczas gdy watchOS 5 nie jest dostępny dla pierwszej generacji zegarków Apple Watch.

Poruszamy także temat grupowego FaceTime, ARKit2, nowej aplikacji Zdjęcia, skrótów Siri, czy Memoji. Te ostatnie, choć wydają się być idiotycznym marnowanie potencjału firmy, mogą być jednak atrakcyjnym sposobem prezentacji technologii, jakie oferuje nowy system operacyjny i urządzenia.

Dyskutujemy także o aplikacjach iOS, które przystosowywane mają być do systemu macOS oraz o nowych funkcjach macOS Mojave.

MyApple Weekly w iTunes Store.


Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.