Setapp, usługa oferująca aplikacje dla Maca w ramach płatnej subskrypcji może pochwalić się już 20 tysiącami użytkowników, którzy płacą za dostęp do wspomnianych programów.

Oczywiście 20 tysięcy może wydawać się niewielką liczbą, ale pamiętać jednak trzeba, że mowa o usłudze dostępnej dla w sumie wciąż niezbyt popularnej platformy, jaką jest system macOS. Setapp jest też jedną z pierwszych usług tego typu (pionierem było tutaj Adobe ze swoją usługą Creative Cloud) które oferują aplikacje w ramach płatnego abonamentu.

W ostatnich miesiącach liczba użytkowników Setapp zwiększyła się o około 5 tysięcy. Przybyło też sporo nowych programów (ostatnie to Endurance, Canary Mail, TeaCode i Aquarello). Obecnie jest ich już 119.

Przypomnieć warto, że Setapp oferowany jest w miesięcznym abonamencie w wysokości $9,99 / mc. W przypadku opłacenia usługi za rok z góry miesięczna opłata wynosi $8,99 / mc. Dostępna jest także oferta dla studentów, wykładowców i nauczycieli w cenie $4,99 / mc przy opłaceniu usługi za cały rok.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Setapp.com.