W sieci zawrzało po wypowiedzi jednego z prezesów Microsoftu, Craiga Mundiego, który stwierdził, że Siri nie jest przełomowe z racji tego, że kilka z produktów firmy z Redmond już od dawna miało podobną funkcjonalność.

Mundie jako przykład podał funkcję przetwarzania mowy Tellme w systemie Windows Phone 7. Pewien użytkownik postanowił nagrać filmik porównujący działanie Siri oraz Tellme:

Jak widzimy, Siri z australijskim akcentem wspomnianego użytkownika poradziło sobie bez najmniejszego problemu. Natomiast współpraca z Tellme nie przebiegła już równie sprawnie - dość powiedzieć, że żadne z poleceń nie zostało prawidłowo zrozumiane, a w przypadku pierwszego z nich pomyłka systemu Microsoftu była dość kłopotliwa...

Oczywiście nie można wykluczyć, że w przypadku innego akcentu języka angielskiego, wynik porównania byłby zupełnie inny - niemniej jednak w „australiskiej rundzie” Siri wygrało nokautem. Trzeba również zaznaczyć, że istnieją pewne różnice między Siri a Tellme - między innymi ten drugi wymaga odpowiedniej komendy przed większością poleceń, np. „Text” przed podyktowaniem wiadomości SMS. Powyższy test możemy zatem uznać jedynie za porównanie skuteczności rozpoznawania mowy w języku angielskim (akcent australijski).

Źródło: 9to5Mac