Według Dieter'a Rams'a "dobry design" music być praktyczny i funkcjonalny by mógł zasługiwać na takie stwierdzenie. Od zawsze lubiłem ładnie zaprojektowane produkty (stąd moje uwielbienie dla produktów Apple), jednak najwięcej frajdy sprawiają te, których używa się ciągle od momentu ich zakupu i nawet po długim czasie cieszymy się na ich widok. Akcesoria marki Native Union recenzowałem już wielokrotnie i zawsze były to świetne produkty - tym razem, opisując Eclipse Charger, jest podobnie.

O Produkcie

W pierwszym momencie gdy zobaczyłem Eclipse Charger zadałem sobie pytanie - czym właściwie jest ten produkt? Eclipse Charger to nic innego jak praktyczna oraz bardzo wydajna stacja ładująca z trzema portami USB i technologią Smart IC.

Może zacznijmy od technologii wewnątrz urządzenia. Urządzenie zapewnia nam błyskawiczne i bezpieczne ładowanie urządzeń mobilnych z natężeniem prądu do 7,8 A (do 2,4 A dla portu USB A i do 3 A dla portu USB-C) co pozwala nam ładować / zasilać MacBooka. Technologia Smart IC automatycznie rozpoznaje parametry wejściowe podłączonego urządzenia, by móc ładować je z maksymalną prędkością.

Drugim (jak dla mnie najważniejszym) aspektem jest bardzo sprytne przechowywanie kabli. Stację Eclipse Charger zaprojektowano w ten sposób, by można było bezpiecznie owinąć wokół niej aż 6 metrów kabli. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wyciągnąć swój kabel na pełną długość, by wygodnie ładować urządzenie, a kiedy już nie będzie potrzebny – możesz go schować tak, by nie plątał się i nie niszczył.

Ciekawostką jest wbudowany czujnik dotyku oraz silnik, który pozwala otworzyć stację Eclipse Charger, dwukrotnie pukając w jej górną część. Podczas pracy stacja emituje delikatne, rozproszone światło LED, dzięki czemu bez problemu znajdziemy potrzebne kable nawet po ciemku.

W zestawie otrzymujemy także uchwyt dzięki któremu możemy przymocować nasze urządzenie do ściany - przydatna rzecz.

Podsumowanie

Eclipse Charger to świetne urządzenie. Solidne i piękne. Jakość wykonania jak we wszystkich produktach Native Union - na najwyższym poziomie. To produkt, który porządkuje kable ale także likwiduje z biurka zbędne zasilacze i ładowarki. Wygląda świetnie i pasuje do minimalistycznych wnętrz. Cena jest również bardzo atrakcyjna jak na tego typu produkt w takim wykonaniu. Polecam.

Cena: 79,99 Euro

Więcej informacji na stronie producenta: www.nativeunion.eu