Z najnowszych danych pochodzących z kalifornijskiego wydziału komunikacji, wynika, że Apple zwiększyło flotę autonomicznych samochodów, które jeżdżą po drogach stanu.

Aktualnie firma ma 55 pojazdów, nad którymi czuwa 83 kierowców. Jeszcze w marcu na drogach było 45 samochodów. Producent z Cupertino nie posiada odpowiednich zezwoleń - które pozwoliłyby poruszać się maszynom samodzielnie - w związku z czym, w testowym pojeździe musi siedzieć osoba, która w razie potrzeby, mogłaby odpowiednio zareagować.

Na razie nie wiadomo, co firma zamierza zrobić ze stworzonym systemem. Być może będzie on zaimplementowany w wozach jednego z producentów samochodowych. Istnieje jednak szansa, że oprogramowanie zostanie zastosowane w potencjalnym pojeździe Apple, a część funkcji będzie wdrożona w przyszłych wersjach CarPlay. Niektóre plotki sugerują, że w tworzonym systemie, będzie można znaleźć funkcje związane z rozszerzoną rzeczywistością.

Apple jest zmuszone do przekazywania informacji do wydziału komunikacji (DMV), co uniemożliwia firmie trzymanie w tajemnicy, prac nad oprogramowaniem przeznaczonym dla autonomicznych pojazdów.

Źródło: Macrumors