Z najnowszych danych pochodzących z kalifornijskiego wydziału komunikacji, wynika, że Apple zwiększyło flotę autonomicznych samochodów, które jeżdżą po drogach stanu.

Big 4ee73a94 0924 42ff a6a0 1c1f642e0de2

Aktualnie firma ma 55 pojazdów, nad którymi czuwa 83 kierowców. Jeszcze w marcu na drogach było 45 samochodów. Producent z Cupertino nie posiada odpowiednich zezwoleń - które pozwoliłyby poruszać się maszynom samodzielnie - w związku z czym, w testowym pojeździe musi siedzieć osoba, która w razie potrzeby, mogłaby odpowiednio zareagować.

Na razie nie wiadomo, co firma zamierza zrobić ze stworzonym systemem. Być może będzie on zaimplementowany w wozach jednego z producentów samochodowych. Istnieje jednak szansa, że oprogramowanie zostanie zastosowane w potencjalnym pojeździe Apple, a część funkcji będzie wdrożona w przyszłych wersjach CarPlay. Niektóre plotki sugerują, że w tworzonym systemie, będzie można znaleźć funkcje związane z rozszerzoną rzeczywistością.

Apple jest zmuszone do przekazywania informacji do wydziału komunikacji (DMV), co uniemożliwia firmie trzymanie w tajemnicy, prac nad oprogramowaniem przeznaczonym dla autonomicznych pojazdów.

Źródło: Macrumors