Mark Ulriksen tworzy ilustracje dla magazynu New Yorker od niemal 20 lat. Przez lata był artystą wyłącznie analogowym, co więcej uchodził za technologicznego analfabetę. Wszystko zmieniło się za sprawą iPada Pro, stylusa Apple Pencil i aplikacji Procreate.

Big 33a743b0 97f8 4b55 901a 31ce0265a04a

W wywiadzie dla Business Insidera wspomina, jak zdecydował się przesiąść na iPada Pro właśnie w sierpniu ubiegłego roku. Skłoniły go do tego dynamiczne zmiany na rynku ilustracji, spowodowane właśnie dostępnością nowych wygodnych narzędzi w postaci tabletów oraz aplikacji, takich jak Procreate. To dzięki połączeniu iPada, stylusa Pencil oraz wspomnianej aplikacji można tworzyć niesamowite ilustracje. Jak sam twierdzi nie miał specjalnie wyboru, gdyż nowy dyrektor artystyczny w wydawnictwie Conde Nast interesował się tylko cyfrowymi ilustracjami.

Ulriksen przyznaje także, że praca z cyfrową grafiką na iPadzie Pro pozwala mu także na elastyczność wcześniej niemożliwą. Jako przykład przytacza prace nad pewną grafiką, gdzie dyrektor artystyczny w ostatniej chwili zmienił koncepcję i zamiast orientacji pionowej zdecydował się na poziomą. Przerobienie ilustracji zamiast kilku dni zajęło na iPadzie jedynie godzinę.

Wywiad z Markiem Ulriksenem, bogato ilustrowany jego pracami, dostępny jest w serwisie Business Insider.