Spekulacje na temat przyszłych modeli iPhone'ów to temat, który właściwie nie gaśnie, a jedynie przycicha na krótko po wrześniowych premierach. Obecnie rozgrzewają go co rusz nowe pogłoski i prognozy różnej maści analityków. Najnowsza, której autorem jest Jun Zhang z firmy Rosenblatt, mówi o możliwym że tegoroczny iPhone z ekranem LCD może być dostępny w kilku różnych kolorach.

Jego zdaniem Apple ma w tym roku znowu spróbować szczęścia wśród młodszych klientów. Stąd iPhone z ekranem LCD (określany jako 8s) ma być dostępny w kolorze niebieskim, żółtym oraz różowym.

Zhang uważa, że Apple musi w taki właśnie sposób wyróżnić tańszy model z ekranem LCD w ofercie z dwoma droższymi iPhone'ami wyposażonymi w ekrany OLED. Jego zdaniem jednym rozwiązaniem jest właśnie szerszy wachlarz kolorystyczny.

Warto przypomnieć, że Apple już raz spróbowało wypuścić tańszy, choć wcale nie tani, model smartfona dostępny w wielu różnych kolorach. Był to iPhone 5c, który nie odniósł sukcesu i firma zrezygnowała z kontynuacji tego eksperymentu.

Osobiście uważam, że szybko do niego nie wróci, a przewidywania Zhanga pozostaną tylko i wyłącznie tym czym są - spekulacjami. Trudno mi się też oprzeć wrażeniu, że Zhang nie mając lepszych pomysłów sięgnął po temat, który z pozoru może wydawać się atrakcyjny (kolorowe iPhone'y).

Źródło: 9To5Mac