Od pewnego czasu wszyscy producenci i to bez wyjątku wprowadzają do swojej oferty modele bezprzewodowe. Produkty skandynawskiej marki JAYS opisywałem juz dwukrotnie i zawsze były one na wysokim poziomie. Tym razem "pod młotek" wybrałem model bezprzewodowy o konstrukcji dokanałowej - podobnie jak w ostatniej recenzji, słuchawki a-Six w duecie z iPhone'm i Apple Watch'em zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

Design

JAYS a-Six to bardzo delikatna i prosta forma, neutralne kolory (dostępne są w kolorach z czarnym, grafitowym oraz białym wykończeniem) oraz dobrej jakości materiały - są to pierwsze sugestie, które przychodzą nam do głowy po otwarciu opakowania. Opakowanie również estetyczne - małe i dobrze przemyślane. Muszle słuchawek są aluminiowe, frezowane przy użyciu techniki CNC. Zamknięto je płytką ze stali nierdzewnej z bardzo dokładnie wykonaną siatką otworków, działających jako port basowy. Na płaskim, nie plączącym się kablu przymocowano bardzo zgrabny trzyprzyciskowy pilot z wbudowanym mikrofonem. Słuchawki bardzo dobrze trzymają się w uszach. Są bardzo lekkie i kompletnie nam nie przeszkadzają - mają u mnie za to bardzo duży plus.

Brzmienie

Zacznijmy od tego, że dobrze tłumią dźwięki otoczenia. Jeśli chodzi o brzmienie to z pewnością są to jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych-dokanałowych, jakie miałem okazję słyszeć. Brzmienie jest bardzo ładnie zbalansowane. Grają dokładnie i czysto. Są głośne, ale nie do przesady. Wielbiciele niskich częstotliwości będą bardzo zadowoleni - słuchawki brzmią bardzo miękko i ciepło a szczególnie w dolnym paśmie. Sprawdzałem je jak zawsze - słuchając różnych gatunków muzycznych. JAYS a-Six to bardzo dobre słuchawki - grają bardzo naturalnie i to w pełnym spektrum. Bass jest głęboki, mocno odczuwalny, a "środek" jak i tony wysokie nie są przejaskrawione, brzmią bardzo naturalnie. Słuchając jazzowych płyt Hugh Meskela czy nieco bardziej akustycznych nagrań w klimacie Agnes Obel zwracamy uwagę na wszelkie detale w utworach. Oczywiście świetnie radzą sobie z elektronicznymi brzmieniami - słuchałem na nich takich artystów jak Nicolas Jaar czy Gus Gus.

Podsumowanie

JAYS a-Six to świetne słuchawki dla iPhone czy Apple Watch i to w bardzo dobrym stosunku do ceny. Stylistycznie świetnie pasują do produktów firmy. Bateria, która potrafi wytrzymać ponad 12 godzin również zasługuje na pochwały, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary słuchawek (według producenta są to jedne z najmniejszych słuchawek na świecie). W zestawie oprócz samych słuchawek dostajemy instrukcję obsługi, kabel ładujący USB oraz aż pięć różnych rozmiarów gumowych końcówek. Polecam.

Specyfikacja:

  • zdalne sterowanie: Bluetooth® 4.1, mikrofon MEMS
  • przetworniki: 6 mm głośniki dynamiczne
  • impedancja (@1 kHz): 16 Ohm
  • pasmo przenoszenia: 20 - 20 000 Hz

Cena: 79 Euro

Więcej informacji na stronie producenta: www.jaysheadphones.com