W sieci wciąż pojawiają się nowe spekulacje na temat rozmiarów, wyglądu oraz funkcji nowych modeli iPhone'ów, które Apple zaprezentuje niemal na pewno już we wrześniu.

Jak zwykle źródłami wszelkich pogłosek jest sieć chińskich dostawców i podwykonawców pracujących dla Apple. To stąd pochodzą najnowsze informacje podawane przez japoński blog Macotakara, o tym, że iPhone X Plus będzie miał wielkość zbliżoną do iPhone'a 8 Plus, z tą oczywiście różnicą, że jego przedni panel będzie niemal w całości wypełniony ekranem OLED o przekątnej liczącej 6,5 cala. Będzie on też od niego nieznacznie grubszy, bo o 0.2 mm.

Forma iPhone'a X, lub jego następcy, ma się właściwie nie zmienić. Urządzenie zyska tylko nieznacznie większy panel tylnych aparatów fotograficznych, mający zmieścić większe obiektywy i matryce.

Oba urządzenia mają być wyposażone w nową, rozszerzoną wersję skanera twarzy FaceID, który rozpoznawać ma twarz użytkownika z różnych pozycji (bez potrzeby trzymania go mniej lub bardziej pionowo przed twarzą), w tym przy ustawieniu poziomym.

Źrodlo: Macotakara

Grafika: Martin Hajek