Najnowsze informacje wskazują, że Siri w iOS 11.4 i tvOS 11.4 będzie reagowała na nowe komendy, umożliwiające wykorzystanie AirPlay 2.

Oznacza to, że użytkownicy będą mogli przekazać asystentce głosowej, żeby puściła muzykę lub podcast we wskazanym miejscu - włącz Rock Radio w dużym pokoju. Funkcja ta będzie oficjalnie dostępna w urządzeniach zgodnych z AirPlay 2. Na ten moment są to jedynie Apple TV 4 oraz model 4K.

W najbliższym czasie dostępna ona będzie również w głośniku HomePod oraz w urządzeniach firm trzecich, takich jak na przykład głośniki Sonos. Natomiast nie wiadomo, czy AirPort Express otrzyma ostatecznie wsparcie dla AirPlay 2. Ciekawostką jest, że przy pomocy Siri będzie można również puszczać różne piosenki na kilku urządzeniach.

Aktualnie ze wspomnianej wyżej funkcji mogą korzystać osoby, które mają zainstalowane najnowsze, testowe wersje systemów operacyjnych.

Prawdopodobnie oficjalne wersje iOS 11.4, tvOS 11.4, watchOS 4.3.1 oraz macOS 10.13.5 będą dostępne na przełomie maja i czerwca.

Źródło: 9To5Mac