Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. W poniższym artykule znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w kwietniu 2018 roku.

Vandals

Vandals to gra logiczna, w której wcielamy się w ulicznego artystę malującego nielegalne obrazy na ścianach budynków. Naszym zadaniem jest pokierowanie naszego podopiecznego tak, by dotarł on do miejsca, w którym ma namalować graffiti, niezauważony przez strażników, psy i kamery. Pod względem mechaniki rozgrywki tytuł ten przypomina gry Hitman Go i Lara Croft Go. Zarówno nasz bohater jak i jego przeciwnicy poruszają się po ścieżkach według jasno określonych reguł. Kluczem do sukcesu jest tu więc umiejętne planowanie kolejnych ruchów.

Pobierz Vandals

The Pillars of The Earth

The Pillars of The Earth to przygodówka typu Point & Click, bazująca na popularnej książce Filary Ziemi autorstwa Kena Folleta. Jej fabuła przenosi nas do dwunastowiecznej Anglii, w której trwa wojna domowa wywołana śmiercią księcia Wilhelma Adelina. Głównymi bohaterami gry są kamieniarz Jack, szlachcianka Aliena oraz mnich Philip, których losy splata ze sobą budowa monumentalnej katedry w miejscowości Kingsbridge. Kupując tę grę warto mieć na uwadze, że chwilowo dostępny jest tylko pierwszy z trzech rozdziałów. Kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości, a ich odblokowanie będzie najprawdopodobniej wymagało skorzystania z mikropłatności.

Pobierz The Pillars of The Earth

Avernum 3

Avernum 3 to remake gry Exile 3, wydanej w 1997 roku. Jest to klasyczne cRPG utrzymane w starym stylu, oferujące rozbudowany system tworzenia i rozwoju postaci, walkę toczoną w turach oraz duży, otwarty świat. Fabuła gry pozwala nam pokierować losami drużyny bohaterów, którym udało się uciec z tytułowego Avernum - podziemnego państwa-więzienia, zamieszkiwanego przez osoby uznane przez władze Imperium za niegodne życia na powierzchni.

Pobierz Avernum 3

Paladins Strike

Paladins Strike to gra typu MOBA rozgrywająca się w świecie znanym z popularnej sieciowej strzelanki Paladins. Cechą wyróżniającą ją na tle innych dostępnych w App Store produkcji tego typu jest system sterowania. Podczas gdy w większości MOBA wskazujemy palcem miejsce, w które ma udać się kierowana przez nas postać, w Paladins Strike kierujemy nią za pomocą wirtualnych joysticków, przez co gra nabiera bardziej zręcznościowego charakteru.

Pobierz Paladins Strike

Dead Rivals

Dead Rivals to MMO rozgrywające się w świecie opanowanym przez zombie. Twórcy gry podeszli jednak do tematu żywych trupów z lekkim przymrużeniem oka, co przejawia się chociażby w komiksowej stylistyce oprawy graficznej. Podobnie jak w większości gier tego typu tworzymy tu własną postać, wybierając jedną z trzech dostępnych klas, a następnie rozwijamy ją, eksplorując świat gry, wypełniając misje i walcząc z przeciwnikami. Dead Rivals pozwala nam zarówno współpracować z innymi graczami jak i rywalizować z nimi w trybie PVP.

Pobierz Dead Rivals

Killing Time at Lightspeed

W interaktywnej opowieści Killing Time at Lightspeed wcielamy się w pasażera statku kosmicznego lecącego na obcą planetę. Najnowsze osiągnięcia technologiczne sprawiają, że czas wewnątrz pojazdu płynie szybciej, dzięki czemu trwająca trzydzieści lat podróż ma upłynąć nam w zaledwie pół godziny. Efekt uboczny jest taki, że wiadomości z Ziemi docierają do nas ze sporym opóźnieniem, co stanowi niemałe utrudnienie dla naszego bohatera, który stara się pozostać w kontakcie z bliskimi korzystając z portalu społecznościowego. Z każdym kolejnym odświeżeniem osi czasu obserwujemy, jak zmienia się sytuacja na planecie, którą właśnie opuściliśmy, mogąc jedynie próbować wpływać na losy naszych znajomych komentując ich posty i wysyłając prywatne wiadomości. Killing Time at Lightspeed to dość specyficzna, wręcz eksperymentalna gra, dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie polecam najpierw przetestować jej starszą wersję, stworzoną w ramach konkursu Antholojam, w którą można zagrać za darmo w przeglądarce.

Pobierz Killing Time at Lightspeed

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w kwietniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.