Wydaje się, że dni wprowadzonego na rynek 4,5 roku temu iPhone'a 5s są już policzone. Urządzenie, które mimo swojego wieku wciąż świetnie się spisuje, nie powinno w tym roku otrzymać aktualizacji systemu do iOS 12. Okazuje się jednak, że może być inaczej, choć szanse na to są niewielkie.

W kodzie WebKit, silnika przeglądarki internetowej Safari, odkryto bowiem odniesienia, które sugerują, że iOS 12 może być zainstalowany właśnie na iPhonie 5s. Nie wiadomo jednak, czy chodzi tylko o wczesną wersję alfa tego systemu, czy o produkcyjną, która ostatecznie we wrześniu powinna zostać udostępniona użytkownikom.

iPhone 5s jest pierwszym urządzeniem tego typu, w którym Apple zastosowało 64-bitowy procesor, a także koprocesor ruchu oraz czytnik linii papilarnych TouchID. Prawdopodobnie to właśnie dzięki 64-bitowej architekturze procesora, Apple mogłoby dość łatwo przedłużyć żywot tego urządzenia. Mówi się też o tym, że iOS 12 ma przede wszystkim skupiać się na poprawkach błędów i optymalizacji, co także działało by na korzyść iPhone'a 5s.

Źródło: MacGeneration