Carl Chery do niedawna odpowiadał w Apple Music za muzykę Hip-Hop i R&B. Teraz jednak postanowił on zakończyć współpracę z Apple i przenieść się do konkurencyjnego serwisu streamingowego - Spotify.

Big 6e9e23d2 ea04 460a 9fe7 028e4a5bd93e

Do obowiązków Carla Chery'ego należało m.in. zarządzanie playlistami A-klasa: Hip-Hop i A-klasa: R&B. Był on też w pewnym stopniu odpowiedzialny za wybór artystów promowanych przez Apple, pomagając rozwinąć kariery takich muzyków jak Post Malone, Khalid, Bryson Tiller czy Cardi B (której debiutancki album pobił niedawno rekord odtworzeń w Apple Music). To właśnie dzięki niemu dwa albumy Chance'a (w tym Coloring Book - pierwszy w historii album dostępny wyłącznie w serwisach streamingowych, który zdobył nagrodę Grammy) były przez pewien czas dostępne wyłącznie w usłudze Apple Music.

Carl Chery w Spotify najprawdopodobniej zajmie się kierowaniem playlistą RapCaviar, której dotychczasowy opiekun, Tuma Basa, przeszedł niedawno do YouTube'a. Jak na razie nie wiadomo, kto przejmie jego obowiązki w Apple Music.

Źródło: Variety