Tony Fadell, tak zwany ojciec iPoda, który zaangażowany był także w prace nad pierwszym iPhone'em uważa, że Apple powinno zająć się poważnie problemem uzależnień od smartfonów. Swoje przemyślenia wyraził w artykule opublikowanym przez serwis Wired.

Fadell uważa, że użytkownicy powinni mieć dostęp do szczegółowych danych na temat tego, jak korzystają ze smartfonów, a dane te powinny przypominać trochę informacje żywieniowe udostępniane na opakowaniach produktów żywnościowych, np. ilość białka, kalorii, tłuszczu w jednej porcji. Jego zdaniem Apple mogłoby to zrobić na poziomie systemowym, pomagając użytkownikom w zrozumieniu tego, jak korzystają ze swoich urządzeń. Powinni mieć oni także możliwość ustalania celów, np. maksymalny czas spędzony codziennie z iPhone'em, w podobny sposób jak robią to w aplikacjach fitness w przypadku liczby kroków czy spalonych kalorii.

Fadell uważa, że użytkownik powinien mieć możliwość ustawienia różnych trybów powiadomień, np. dźwiękowych lub tekstowych, w zależności od potrzeb.

Źródło: Wired