Jak donosi tajwański serwis Economic Daily News, w maju Samsung rozpocząć ma produkcję ekranów OLED do tegorocznych modeli iPhone'ów. Według plotek, jesienią Apple zaprezentować ma następcę iPhone'a X, większą wersję tego urządzenia, która przez dziennikarzy nazwany został „X Plus” oraz model z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala.

Big 924fc158 9df1 4da9 83e5 db3d9c711e37

Pierwsze ekrany zejdą z linii produkcyjnej już w przyszłym miesiącu, ale Samsung podwoi moce produkcyjne dopiero w czerwcu. Wtedy to pełną parą rozpoczną się przygotowania do premiery tych urządzeń, która prawdopodobnie przypadnie na jesień. Początkowo produkcja miała rozpocząć się na początku trzeciego kwartału. Oznacza to, że rozpoczęła się ona wcześniej.

Autorzy raportu twierdzą, że sprzedaż wszystkich trzech modeli tegorocznych iPhone'ów rozpocznie się w tym samym czasie - mniej więcej miesiąc po wrześniowej prezentacji. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku iPhone'y serii 8 dostępne były wcześniej niż model X. Problemy związane były z montażem kamery TrueDepth, ale zostały one już rozwiązane, więc w tym roku produkcja ma przebiegać sprawnie.

Źródło: MacRumors za EDN