Nielegalne malowanie po murach postrzegane jest przez niektórych jako sztuka, przez innych zaś jako akt wandalizmu. W grze Vandals, dostępnej dla systemów iOS i macOS, wcielamy się w przedstawiciela tej pierwszej grupy, próbującego za wszelką cenę uniknąć spotkania z przedstawicielami grupy drugiej.

Big 83f7d114 de16 45ac 8aaa 983ffa799e1d

Vandals już na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z takimi tytułami jak Hitman GO i Lara Croft GO. Zarówno nasz bohater jak i jego przeciwnicy poruszają się tu po prostych ścieżkach według z góry ustalonych zasad, co pozwala nam dokładnie planować kolejne posunięcia. Zadaniem gracza jest kierowanie postacią tak, by mogła ona dotrzeć niezauważona do miejsca, w którym ma namalować graffiti, a następnie bezpiecznie wycofać się na z góry upatrzone pozycje. Oprócz manewrowania między strażnikami w niektórych misjach możemy używać też dodatkowych przedmiotów oraz wykorzystywać niektóre elementy otoczenia.

Vandals oferuje graczom 60 różnych misji, rozgrywających się w pięciu miastach: Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio i Sao Paulo. Co ciekawe, w grze możemy zobaczyć prace 40 różnych artystów, prezentujące rozwój sztuki graffiti od lat 60 ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego.

Gra Vandals w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 18,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych mikropłatności. Wersja dla macOS dostępna jest do kupienia w sklepie Steam w cenie 17,99 zł. Z oficjalnej strony internetowej gry można też pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną.

Pobierz Vandals