Jeszcze przed premierą iPhone'a X w sieci pojawiały się informacje sugerujące, że Apple zamierza wprowadzić do sprzedaży 5,8-calowego smartfona w kolorze miedzianym.

Okazuje się, że w kwietniu Federalna Komisja Łączności opublikowała zdjęcia iPhone'a X w nowej wersji kolorystycznej. Telefon ma czarny front, aluminiowe ramki w kolorze miedzianym oraz złote plecki (takie jak w iPhone'ach serii 8). Co ciekawe na zdjęciach można znaleźć wzmiankę o ekranie LCD - jak wiadomo w tym smartfonie zamontowano panel OLED. Na fotografii znajduje się iPhone oznaczony jako model A1903. Natomiast na rynku dostępne są urządzenia opisane jako A1865, A1901 oraz A1902. Zdjęcia zostały zrobione na przełomie września i października.

miedziany iPhone X na stronie FCC

Dodatkowe zdjęcia dostępne są na stronie FCC.

Pojawienie się dokumentów na stronie FCC może oznaczać, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży miedzianego iPhone’a X. Oczywiście istnieje również możliwość, że po prostu ktoś celowo lub przez przypadek udostępnił te dane i nie mają one żadnego znaczenia w kontekście potencjalnych działań firmy.

Ostatnie doniesienia sugerowały, że Apple rozważa możliwość zaoferowania swoim klientom telefonu we wspomnianym wyżej kolorze. Gigant z Cupertino liczy, że dzięki takiemu ruchowi pobudzi sprzedaż iPhone'a X.

Źródło: 9To5Mac