Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Piper Jaffray, iPhone'a posiada aż 82% nastolatków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Dla porównania, w czerwcu ubiegłego roku odsetek ten wyniósł 78%. Co więcej, 84% badanych nastolatków deklaruje, że ich następnym telefonem będzie właśnie smartfon Apple. Analitycy z Piper Jaffray prowadzą takie badania od kilku lat. Z uzyskanych wyników wywnioskować można, że zainteresowanie iPhone'ami w tej grupie społęcznej rośnie nieprzerwanie od 2014 roku.

iPhone

Rośnie również popularność Apple Watcha. 12% badanych nastolatków stwierdziło, że Apple to preferowana przez nich marka zegarków. Jest to zatem wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do jesieni ubiegłego roku. Warto dodać, że badanie przeprowadzone zostało wśród osób uzyskujących wyższe dochody niż przeciętne. Nie powinno więc dziwić, że na pierwszym miejscu, tuż za Apple Watchem uplasowała się marka Rolex. Preferuje ją aż 41% ankietowanych.

Apple Watch

20% nastolatków planuje kupić zegarek Apple Watch w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. To wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.

Apple Watch

Badanie przeprowadzone zostało wiosną tego roku. Udział w nim wzięło 6000 nastolatków mieszkających w gospodarstwach domowych, których średni roczny dochód wynosi nieco ponad 66 tysięcy dolarów. Średni wiek ankietowanych to 16,4 lat.

Źródło: MacRumors