Wiosna już przyszła, rozpoczął się więc sezon na rowery, zarówno te prywatne, jak i te publiczne, coraz bardziej popularny środek transportu w wielu miastach na świecie, także tych w naszym kraju.

Big 283b3974 a2ed 4e15 8a2e fd272e44f3b6

Osoby korzystające z rowerów miejskich często stoją przed dylematem, do której stacji się udać no i czy będą w niej jakiejś wolne maszyny. Pomóc w tym może darmowa aplikacja City Bike! stworzona przez Macieja Perłakowskiego.

Ten prosty program wyświetla mapę stacji rowerów miejskich w mieście, w którym znajduje się użytkownik. Jest to właściwie systemowa mapa z naniesionymi stacjami, w postaci kolorowych kropek z liczbą dostępnych w danej chwili rowerów.

Poza prezentacją aktualnego stanu stacji, można podglądać także archiwum prezentujące to, jak zmieniała się liczba dostępnych rowerów w ciągu ostatniej doby lub godziny.

Wśród polskich miast, które City Bike! wspiera, znalazły się Białystok, Częstochowa, Gliwice, Grodzisk Mazowiecki, Katowice, Konstancin Jeziorna, Kołobrzeg, Kraków, Łódź, Lublin, Michałowice, Opole, Ostrów Wielkopolski, Piaseczno, Poznań, Radom, Stalowa Wola, Świdnik, Szamotuły, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław.

Nie jest to w żadnym razie rozbudowana aplikacja, raczej prosty program, ale jakże przydatny, nie tylko dla mieszkańców danego miasta poruszających się na publicznych dwóch kółkach, ale także dla przyjezdnych, którzy nie chcą poruszać się zatoczonymi autobusami, tramwajami, trolejbusami, metrem czy w ostateczności taksówką.

City Bike! dla iOS w App Store za darmo.