Gigant z Mountain View co jakiś czas wprowadza nowe funkcje do swoich map. Dzięki temu ułatwiają one funkcjonowanie wielu użytkownikom. Omawiane funkcje pojawiły się w w aplikacji dla iOS.

Pierwsza z nowości umożliwia sprawdzenie, ile średnio oczekuje się na złożone zamówienie w danym dniu oraz o danej godzinie w wybranej przez siebie restauracji. Wyświetlane informacje obejmują ponad milion lokalizacji z całego świata. Przedstawiona zostaje również godzina, o której czas oczekiwania jest najdłuższy danego dnia.

Pojawiła się również możliwość wyszukiwania i sortowania recenzji danego lokalu. Opcja ta jest stopniowo wdrażana, więc u części osób może nie być jeszcze aktywna.

Google Maps średni czas oczekiwania na zamówienie w restauracji

Osoby korzystające z nawigacji dostaną podpowiedzi, z których wejść/wyjść powinni skorzystać - na przykład wejdź wejściem A. Funkcja ta dostępna jest aktualnie w Nowym Jorku, Hongkongu, Taipei, Paryżu, Los Angeles, Delphi, Moskwie, Singapurze, Madrycie, Barcelonie, Kijowie oraz w Budapeszcie. Więcej destynacji zostanie wkrótce dodanych.

Kilka dni temu Google wprowadziło do swoich map trasy przeznaczone dla osób poruszających się między innymi na wózkach inwalidzkich.