Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że tegoroczna - 29. konferencja WWDC odbędzie się w dniach 4-8 czerwca w McEnery Convention Center w San Jose w Kalifornii.

Uczestnicy mogą już rejestrować swój udział w konferencji. Proces zakończy się 22 marca, o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. Jak to zwykle bywa, spośród zarejestrowanych osób Apple wylosuje te, które będą mogły kupić bilet na to wydarzenie. Ten kosztuje 1599 dolarów. Warunkiem rejestracji jest przynależność do jednego z programów deweloperskich: Apple Developer Program lub Apple Developer Enterprise Program. Wyniki losowania przesłane zostaną do szczęśliwców 23 marca.

Apple przyzna 350 stypendiów dla studentów i członków organizacji działających w szeroko pojętej branży technologicznej. W ramach stypendiów otrzymają oni bilet wstępu na konferencję, zakwaterowanie oraz roczne członkostwo w programie Apple Developer Program. Zgłoszenia do programu stypendialnego rozpoczną się 26 marca.

Podczas konferencji Apple przedstawić ma nowe systemy operacyjne: iOS 12, macOS 10.13.4, tvOS 12, watchOS 5 oraz nowe oprogramowanie dla głośnika HomePod.

Źródło: MacRumors za Apple