Nauka języków obcych to w dzisiejszych czasach standard jednak pomimo to nie wszyscy biegle władamy językami innymi niż nasz ojczysty... czasami też potrzebujemy przetłumaczyć coś z lub na język inny niż angielski, którego uczymy się praktycznie wszyscy. W takich momentach większość z nas sięga po bardzo dobre i darmowe narzędzie jakie dostarcza nam Google czyli "Tłumacz Google".

Korzystanie z narzędzia Google ma jednak małą wadę - jest ono dostępne przez WWW co powoduje, że marnujemy czas na wchodzenie na stronę. I tu z pomocą przychodzi malutki programik - Translate Tab, który zakotwicza się w Menu Barze i jest cały czas dostępny pod ręką.

Translate Tab

Mając program w menu wystarczy jedno kliknięcie aby przetłumaczyć potrzebny nam tekst na jeden z kilkudziesięciu 104 języków obsługiwanych przez Google Translate.

Ustawienia Translate Tab

W ustawieniach Translate Tab możemy znaleźć dwie ciekawe opcje. Pierwszą z nich jest możliwość utworzenia skrótu klawiaturowego, po użyciu którego od razu otworzy się okienko Translatora umożliwiając nam rozpoczęcie tłumaczenia bez ani jednego kliknięcia myszką.

Schowek Translate Tab

Druga opcja (moim zdaniem znacznie ciekawsza) to możliwość włączenia automatycznego tłumaczenia tekstu skopiowanego do schowka. W skrócie wystarczy zaznaczyć tekst myszą, nacisnąć cmd+C a następnie kliknięcie w menu w ikonkę Translate Tab aby otrzymać wynik tłumaczenia.

Aplikacja Translate Tab dostępna jest w Mac App Store

Konkurs

Dzięki uprzejmości producenta programu mamy dla Was konkurs w którym do wygrania jest 20 licencji na powyższy program.

Aby wziąć w nim udział należy:

  • zretweetować poniższego tweeta
  • napisać w komentarzu dlaczego to Wy powinniście otrzymać program i podać swój nick z Twittera

Zwycięzcy zostaną wybrani jutro wieczorem.