Kilkanaście dni temu informowaliśmy was o plotkach dotyczących prac Apple nad stworzeniem własnego odbiornika telewizyjnego. Howard Stringer, dyrektor generalny SONY Corporation, dołożył wczoraj swoje trzy grosze do dyskusji o telewizorze Apple.

Amerykański dziennik The Wall Street Journal przyjrzał się bliżej zamierzeniom japońskiego giganta, których celem jest stworzenie platformy łączącej mobilne urządzenia i telewizję w jedną całość, mającą pozwolić Sony na konkurowanie na tym polu z Apple.
SONY przyjęło strategię „czterech ekranów”, która pozwala japońskiej firmie oferować usługi na telefonach, tabletach, komputerach i telewizorach.

Howard Stringer nie ma żadnych wątpliwości, że Apple aktualnie pracuje nad własnym odbiornikiem telewizyjnym:

Pięć ostatnich lat spędziłem nad budowaniem platformy, która pozwoli nam na rywalizację ze Stevem Jobsem. Została ona ukończona i startuje właśnie teraz ...] W stworzenie odbiornika telewizyjnego nowego rodzaju jest wkładana olbrzymia ilość prac badawczo-rozwojowych. ...] To coś czego wszyscy szukamy. Nie możemy kontynuować sprzedaży tradycyjnych telewizorów. Każdy telewizor, który produkujemy przynosi straty.”

W dalszej części wywiadu dla WSJ Stringer dotyka kwestii błędnej oceny stopnia trudności i niechęci dostawców do wprowadzania programów telewizyjnych w 3D, przez co można zaobserwować stosunkowo wolną adaptację tej technologii na rynku. CEO SONY pokrótce wymienia również iPhone’a jako dobrze zorganizowany ekosystem, który zostanie „dogoniony” przez pozostałe platformy, o ile dorównają one „doświadczeniu iOS”.

Howard Stringer

Nie wiemy oczywiście, czy nowa platforma SONY odniesie sukces. Słowa Stringera przypominają jednak trochę zaklinające rzeczywistość wypowiedzi wysokich rangą pracowników Nokii, Motoroli i RIM przed i w momencie premiery iPhone’a w 2007 r. Stringer wydaje się być również dobrze poinformowany w sprawach Apple - już w kwietniu tego roku przyznawał, że jego firma będzie jednym z dostawców aparatów do iPhone'a 4S.

Analitycy przewidują, że w 2013 r. Apple wprowadzi do sprzedaży własny odbiornik telewizyjny, którego najbardziej charakterystyczną cechą będzie Siri.

Źródło: MacRumors