iPhone 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X są urządzeniami wodoszczelnymi, choć oczywiście nie po to, by z nimi pływać w basenie. Apple myśli także o tym, by wodoszczelnym uczynić samo złącze Lightning. Na wniosek patentowy opisujący sposoby na jego wodoszczelność natknął się serwis Patently Apple.

Gniazdo razem z wtyczką Lightning mają bardzo ciasno przylegać do siebie zamykając w ten sposób dostęp wodzie. Ma być to możliwe m.in. za pomocą specjalnej uszczelki, która znaleźć się może bezpośrednio na wtyczce lub w gnieździe iPhone'a. W tym pierwszym przypadku wsunięcie wtyczki Lightning do gniazdka ma spowodować takie wygięcie uszczelki, że odetnie ona możliwość dostania się do środka wody.

Na grafikach znajdujących się w dokumentacji dołączonej do wniosku patentowego zobaczyć można także wtyczkę wyposażoną we wspomnianą uszczelkę.

Oczywiście pamiętać należy, że pojawienie się opisu takiego rozwiązania we wniosku patentowym nie oznacza, że ostatecznie zostanie ono wdrożone w produktach, które trafią na rynek.

Źródło: Patently Apple za Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych