Jak donosi Mark Gurman z serwisu Bloomberg, Apple w tym roku wypuścić może trzy nowe modele iPhone'ów. Jeden z nich będzie największym w historii całej linii tych urządzeń, drugi rozmiarem ma być porównywalny z iPhone'em X, z kolei trzeci ma być najtańszym i oferować jedynie część funkcji dostępnych w tzw. flagowcach.

Gurman wprost mówi o tym, że największe urządzenie z ekranem OLED o przekątnej wynoszącej 6,5 cala i oznaczone kodem D33 ma mieć charakter phabletu, a więc czegoś pomiędzy smartfonem i tabletem. Sama obudowa urządzenia ma być jednak porównywalnej wielkości co obudowa iPhone'a 8 Plus. Ekran o tej wielkości ma umożliwić korzystanie z dostępnej dotąd jedynie na iPadzie funkcji dzielenia ekranu. Zdaniem, źródeł, na które powołuje się Gurman, Apple ma już prowadzić jego testy produkcyjne. Niektóre z prototypów D33 mają posiadać ekran o rozdzielczości 1242 x 2688 pikseli. Podobnie jak iPhone X, urządzenie posiadać ma też skaner Face ID.

Z kolei następca iPhone'a X nosi oznaczenie kodowe D32. Oba urządzenia będą prawdopodobnie korzystać z procesora A12.

Najbardziej sensacyjnie brzmią jednak doniesienia Gurmana dotyczące możliwości wprowadzenia przez Apple na niektórych rynkach specjalnego modelu tego dużego iPhone'a z miejscem na dwie karty SIM.

Źrodło: Bloomberg