Firma Twitter od dawna traktowała swoją oficjalną aplikację dla komputerów Mac „po macoszemu", poświęcając jej mniej uwagi i aktualizując ją znacznie rzadziej niż aplikację dla iOS. Dziś ogłosiła ona, że już w przyszłym miesiącu ostatecznie przestanie ją wspierać.

Aplikacja nie jest już dostępna do pobrania, a aktualni użytkownicy mogą z niej korzystać normalnie jeszcze przez 30 dni. Wsparcie dla aplikacji zostanie zakończone 19 marca. Według krótkiej informacji opublikowanej przez oficjalne konto pomocy technicznej firmy Twitter, decyzja o zamknięciu aplikacji dla macOS wiąże się z chęcią zapewnienia użytkownikom zbliżonej funkcjonalności na wszystkich platformach. Z tego powodu Twitter zaleca użytkownikom komputerów Mac korzystanie z serwisu za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Na wiadomość o decyzji serwisu Twitter szybko zareagował twórca Twitterific, nieoficjalnego klienta Twittera dla macOS, który tymczasowo obniżył cenę swojej aplikacji. Wśród innych alternatyw dla webowej wersji serwisu znajdziemy też m.in. aplikacje Tweetbot oraz Tweetdeck (będącą własnością firmy Twitter).

Źródła: iMore