Magic: The Gathering to jedna z najpopularniejszych na świecie kolekcjonerskich gier karcianych. Odpowiedzialna za nią firmą Wizards of the Coast ogłosiła niedawno, że w raz z Netmarble pracują nad nową grą dla iOS, osadzoną w uniwersum MtG, jednak oferującą zupełnie inną mechanikę rozgrywki.

Project M, bo tak brzmi roboczy tytuł tej produkcji, będzie grą typu MOBA, w której dwie drużyny graczy kierujących bohaterami ze świata MtG (w grze pojawią się m.in. Chandra, Liliana i Ajani) będą mogły zmierzyć się ze sobą na zamkniętej arenie. Walki toczone będą w czasie rzeczywistym, a oprócz postaci graczy na ekranie zobaczymy też jednostki sterowane przez komputer. Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy gracz będzie mógł przygotować swoją „talię kart", która najprawdopodobniej decydować będzie o czarach i umiejętnościach, z jakich będzie mogła korzystać jego postać.

Project M pojawi się w App Store jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie będzie to darmowa gra z opcjonalnymi płatnościami. Warto też wspomnieć o tym, że firma Wizard of the Coast pracuje równolegle nad grą Magic: The Gathering Arena, która będzie znacznie bardziej przypominać swój karciany pierwowzór. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle doczeka się ona wersji dla iOS (jak na razie znajduje się ona na etapie zamkniętych testów wersji dla Windows). Biorąc jednak pod uwagę, że większość dotychczasowych cyfrowych wcieleń gry MtG pojawiło się również w App Store, można spokojnie założyć, że i Arena prędzej czy później pójdzie w ich ślady.