Pisaliśmy kilka miesięcy temu o tym, że nowojorska policja przesiądzie się ze smartfonów z systemem Windows na iPhone'y. Jak donosi The Daily News proces przesiadki właśnie się rozpoczął.

Pierwsze 600 iPhone'w 7 i 7 Plus trafiło już do policjantów na Manhattanie. Mogą oni wybrać pomiędzy mniejszym i większym modelem. Do wymiany jest 36 tysięcy smartfonów Lumia 640 XL i Lumia 830 z Windows. Początkowo obejmie ona tylko policjantów właśnie na Manhattanie, w kolejnych etapach iPhone'y otrzymają oficerowie pracujący w Queens i Brooklynie.

The New York Daily News przytacza opinie policjantów, którzy chwalą sobie tę zmianę. Generalnie smartfony okazują się w pracy policji zdecydowanie bardziej uniwersalne od tradycyjnego policyjnego radia. W nagłych wypadkach mogą oni szybciej skomunikować się z dyspozytornią numeru 911, niż z własną centralą. Dyspozytornia otrzyma także automatycznie położenie urządzenia, a więc dokładny adres zgłoszenia. Dzięki smartfonom nowojorska policja zmniejszyła o 14% czas odpowiedni na zgłoszenia przestępstw.

Źródło: The Daily News