W iPhone'ach 8, 8 Plus oraz X Apple wprowadziło bezprzewodowe ładowanie. Dla wielu użytkowników smartfonów Apple tej funkcjonalności brakowało - a konkurencyjne modele miały ją już dawno. Apple postawiło na popularny już standard Qi, co zaowocowało w dużą ilość kompatybilnych produktów od firm trzecich. Dzisiaj przedstawię indukcyjną ładowarkę Nordmärke oraz lampę biurkową Hektar od firmy IKEA.

Big 5e2d68cb ab19 4639 91c3 763c680c8708

IKEA Nordmärke

IKEA wyprodukowała chyba jedną z najtańszych ładowarek indukcyjnych na rynku, która świetnie wygląda i zaspokoi największych minimalistów a jej cena oscyluje wokół 60 zł. Zewnętrzna część wykonana jest z drewna, natomiast środek wraz z modułem ładującym z plastiku. Ładowarka posiada własne złącze i zasilacz - nie ma tutaj standardowego portu USB. Samo urządzenie jest bardzo estetyczne i proste. Od spodu posiada cztery gumki, które chronią nasz blat przed porysowaniem. Ładowarka nie posiada opcji szybkiego ładowania, lecz dla mnie nie jest to przeszkodą - szybkie ładowanie skraca żywotność baterii. Muszę przyznać, że ładowarka działa bardzo stabilnie i ani razu mnie nie zawiodła. Testując już inne ładowarki indukcyjne miewałem problemy z przerywaniem ładowania - tutaj wszystko działa jak należy. Oczywiście urządzenie jest zgodne ze standardem Qi.

IKEA Hektar

Hektar to stylowa lampa biurkowa wyposażona w moduł ładowania indukcyjnego Qi (dokładnie taki sam jak w opisywanej wyżej ładowarce) oraz dodatkowo w port USB, co pozwala ładować dwa urządzenia jednocześnie. W tym modelu postawiono na prosty, obszerny metalowy klosz, w stylu rustykalnym, który był inspirowany starymi lampami z takich miejsc jak dawne fabryki czy teatry. Całość jest bardzo solidna i ciężka. Klosz i ramię są regulowane, a lampa daje ładne, skupione światło, które jest idealne do czytania czy pracy przy komputerze. Tutaj również wszystko działa jak należy, nie ma kompletnie żadnych problemów z ładowaniem.

Podsumowanie

Obydwa produkty IKEA działają bezproblemowo, są ładne, stylowe i dobrze wykonane. Cenowo na pewno wypadają o niebo lepiej niż ich konkurencja. Zgodność ze standardem Qi jest świetnym posunięciem. Myślę, że będą to najpopularniejsze ładowarki wśród posiadaczy iPhone'ów z najnowszych linii. Polecam.

Ceny:

IKEA Hektar - 229 PLN

IKEA Nordmärke - na chwile obecną produkt niedostępny

Więcej informacji na stronie producenta: www.ikea.com