W iPhone'ach 8, 8 Plus oraz X Apple wprowadziło bezprzewodowe ładowanie. Dla wielu użytkowników smartfonów Apple tej funkcjonalności brakowało - a konkurencyjne modele miały ją już dawno. Apple postawiło na popularny już standard Qi, co zaowocowało w dużą ilość kompatybilnych produktów od firm trzecich. Dzisiaj przedstawię indukcyjną ładowarkę Nordmärke oraz lampę biurkową Hektar od firmy IKEA.

IKEA Nordmärke

IKEA wyprodukowała chyba jedną z najtańszych ładowarek indukcyjnych na rynku, która świetnie wygląda i zaspokoi największych minimalistów a jej cena oscyluje wokół 60 zł. Zewnętrzna część wykonana jest z drewna, natomiast środek wraz z modułem ładującym z plastiku. Ładowarka posiada własne złącze i zasilacz - nie ma tutaj standardowego portu USB. Samo urządzenie jest bardzo estetyczne i proste. Od spodu posiada cztery gumki, które chronią nasz blat przed porysowaniem. Ładowarka nie posiada opcji szybkiego ładowania, lecz dla mnie nie jest to przeszkodą - szybkie ładowanie skraca żywotność baterii. Muszę przyznać, że ładowarka działa bardzo stabilnie i ani razu mnie nie zawiodła. Testując już inne ładowarki indukcyjne miewałem problemy z przerywaniem ładowania - tutaj wszystko działa jak należy. Oczywiście urządzenie jest zgodne ze standardem Qi.

IKEA Hektar

Hektar to stylowa lampa biurkowa wyposażona w moduł ładowania indukcyjnego Qi (dokładnie taki sam jak w opisywanej wyżej ładowarce) oraz dodatkowo w port USB, co pozwala ładować dwa urządzenia jednocześnie. W tym modelu postawiono na prosty, obszerny metalowy klosz, w stylu rustykalnym, który był inspirowany starymi lampami z takich miejsc jak dawne fabryki czy teatry. Całość jest bardzo solidna i ciężka. Klosz i ramię są regulowane, a lampa daje ładne, skupione światło, które jest idealne do czytania czy pracy przy komputerze. Tutaj również wszystko działa jak należy, nie ma kompletnie żadnych problemów z ładowaniem.

Podsumowanie

Obydwa produkty IKEA działają bezproblemowo, są ładne, stylowe i dobrze wykonane. Cenowo na pewno wypadają o niebo lepiej niż ich konkurencja. Zgodność ze standardem Qi jest świetnym posunięciem. Myślę, że będą to najpopularniejsze ładowarki wśród posiadaczy iPhone'ów z najnowszych linii. Polecam.

Ceny:

IKEA Hektar - 229 PLN

IKEA Nordmärke - na chwile obecną produkt niedostępny

Więcej informacji na stronie producenta: www.ikea.com